НБУ відреагував на прогноз про можливе падіння гривні до 40,8 за долар

Національний банк 12 липня оголосить оновлений прогноз подальшого розвитку макроекономічної ситуації в Україні в залежності від прогресу в співробітництві з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомили в прес-службі регулятора, коментуючи презентацію з прогнозованою за відсутності нових траншів МВФ девальвацією гривні до кінця року до 31,8 грн / дол., а в разі ще й падіння цін на метал — до 40,8 грн / дол., передає УНІАН.

«Оновлений прогноз, який буде відображати актуальний бачення Національного банку щодо подальшого розвитку макроекономічної ситуації, в тому числі в залежності від прогресу в співробітництві з МВФ, буде оприлюднено під час прес-брифінгу з монетарної політики 12 липня і детально опублікований в інфляційних звіті 19 липня» , — йдеться в коментарі.

Відзначається, що Нацбанк розглядає різні сценарії розвитку ситуації, щоб приймати найбільш ефективні рішення і захищати економіку від потенційних ризиків, визначаючи базовий сценарій, який має найбільш високу ймовірність реалізації.

Також в НБУ нагадали, що за підсумками останньої дискусії комітету з монетарної політики регулятор розглядає два різні сценарії в залежності від подальшої співпраці з МВФ, найбільш ймовірний з яких передбачає продовження реформ і співпраці з Фондом.

У той же час, як пояснили в НБУ, регулятор вивчає і потенційні, але менш імовірні альтернативні прогнозні сценарії, в основу яких закладено припущення про відсутність реформ і фінансової підтримки офіційних кредиторів в комбінації з іншими факторами, включаючи зміну ситуації на зовнішніх ринках.

 «Аргумент»