Правоохоронці отримали доступ до пошти Ситника – ЗМІ

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник програв суд компанії «Студія права». Раніше компанія оскаржила достовірність інформації у декларації про доходи Ситника, пише РБК-Україна.

Директор «Студії права» Сергій Пархоменко зазначив, що через неповне виправлення кандидатом на посаду директора НАБУ Ситником неправдивих відомостей в уточненій його декларації від 31 березня 2015 року, службові особи Державної фіскальної служби повинні були здійснити проведення третього етапу контролю цієї декларації. Проте ДФС склала висновок про достовірність відомостей у декларації Ситника. У «Студії права» вважають, що Ситник не має права займати посаду директора НАБУ.

«Джерела в силових структурах кажуть, що з цієї затії юристів навряд чи щось вийде, тому що потрібні документи були нібито знищені співробітником адміністрації президента, який потім перейшов на роботу в НАБУ», – пише видання.

Компанія оскаржила інформацію в деклараціях Ситника за 2015, 2016, 2017 роки. Сутність цього позову повідомили на сайті адмінсуду, зокрема, позивач просить визнати протиправною бездіяльність директора НАБУ, який три роки не вказував право власності на земельну ділянку у Севастополі.

Крім того, у Генеральній прокуратурі також відкрите провадження проти директора НАБУ за даними фактами. Його існування в керівництві ГПУ заперечують, але минулого тижня за цим провадженням було прийнято рішення суду, яке дає доступ до пошти Ситника і його дружини. Слідчі дії веде поліція, а спостерігає за цим профільний департамент ГПУ.

За інформацією видання, тепер керівнику Бюро загрожує кілька статей кримінального кодексу, включаючи статтю, що регламентує відповідальність за службове підроблення.

НагадаємоПечерський районний суд Києва надав Головному слідчому управлінню Генеральної прокуратури тимчасовий доступ до документів спеціальної перевірки у сфері запобігання корупції, проведеної стосовно Артема Ситника як кандидата на посаду директора Національного антикорупційного бюро України.