Сенатор Рональд Джонсон прилетів на Львівщину президентським літаком з Порошенком

Голова комітету з національної безпеки та урядових справ Сенату США політик-республіканець Рональд Джонсон побував у суботу 8 грудня на Львівщині, відвідавши Міжнародний центр миро творчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Про це повідомляє Медіа-центр МОУ Львів.

Старший сенатор США від штату Вісконсин зустрівся із військовослужбовцями 278-го бронекавалерійського полку Національної Гвардії штату Теннессі, які є учасниками міжнародної військово-тренувальної місії JMTG-U. Американський       політик привітав співвітчизників з прийдешнім Різдвом і наголосив, що їх місія в Україні надзвичайно важлива не лише для взаємовідносин між країнами, але й для європейської та світової без пекової ситуації загалом.

Сенатор Рональд Джонсон є співавтором резолюції сенату США на підтримку територіальної цілісності України і засудження агресивних дій РФ у акваторії Чорного та Азовського морів. Додамо, що саме сенатор Рональд Джонсон нещодавно запропонував провести міжнародні операції, під час яких групи кораблів пройдуть в Азовське море через Керченську протоку.

Після робочої зустрічі із керівництвом Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, американський політик зробив заяву для преси.

«Я приїхав до України з метою підтвердити велику підтримку України американським народом та урядом Сполучених Штатів. Хотів би наголосити про резолюцію Сенату США. Цей документ буквально упродовж декількох годин був підтриманий 55 американськими законотворцями. Я підкреслив це саме тому, що цей факт дає усім нам зрозуміти, наскільки сильно є підтримка Америкою України. Відповідно до тексту документу,Сенат Сполучених Штатів Америки рішуче засуджує агресію і провокативні дії Російської Федерації проти України та вимагає у Росії негайно звільнити усіх українських моряків, військові кораблі та припинити чинити перешкоди судноплавство у Чорному і Азовському морях. Резолюція підтверджує, що поведінка Росії є дестабілізуючим фактором і продовжує ескалацію конфлікту. Ми закликаємо міжнародне співтовариство об'єднатися у засудженні дій Росії! Текст резолюції ще раз підтверджує кримську декларацію державного секретаря Майка Помпео про те, що жодна спільнота, в тому числі й США ніколи не визнають протизаконну анексію Криму. Ми закликаємо членів НАТО та  наших європейських партнерів переглянути ставлення до російського газогону «Північний Потік-2», який Росія планує фактично як інструмент зміцнення свого геополітичного впливу в Європі», – сказав Рональд Джонсон.

Фото: Медіа-центр МОУ Львів

Фото: Медіа-центр МОУ Львів

Також політик-республіканець Рональд Джонсон подякував Президенту України Петру Порошенко за гостинність і можливість зустрітися. Крім того, він додав, що Президент України навіть підкоригував для цього свій робочий графік та  гостинно запропонував гостю скористатися президентським літаком для перельоту до Львова.

«В такий спосіб ми ще мали додатково годину для того, щоб обговорити аспекти подальших спільних дій. Питання того, як ще Сполучені Штати Америки можуть допомогти Україні», – додав сенатор США.