Сотні людей під прицілом: ворог Путіна висловився про президентство росіянина в Інтерполі

Колишній глава компанії ЮКОС Михайло Ходорковський вважає, що в разі обрання главою Інтерполу російського генерала Олександра Прокопчука представник Москви буде готовий здійснювати будь-які дії за вказівкою Кремля.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Російська служба ВВС.

Про те, що генерал Олександр Прокопчук, який зараз займає посаду віце-президента Інтерполу, став найбільш вірогідним кандидатом на пост глави організації, на минулому тижні повідомила британська газета Times.

Як відомо, попереднього главу Міжнародної кримінальної поліції Мена Хунвея затримали у Китаї в зв’язку з розпочатим проти нього в Китаї розслідуванням за звинуваченням у корупції, після чого він подав у відставку

Обрання Прокопчука на цей пост могло б стати значним успіхом Росії на міжнародній арені. Однак ряд правозахисних організацій і офіційних осіб в різних країнах виступили з критикою цих планів, заявляючи, що обрання Прокопчука може привести до посилення російських спроб переслідувати критиків Кремля за межами країни.

Група американських сенаторів заявила, що цей крок – все одно, що призначити лисицю начальницею курника. Раніше бізнесмени з так званого списку Титова, проти яких порушувалися кримінальні справи, звернулися до делегатів Генеральної Асамблеї Інтерполу з проханням не підтримувати кандидатуру генерала російського МВС.

“Не вважаю, що мені особисто загрожує якась небезпека у зв’язку з можливим обранням Прокопчука на пост глави Інтерполу. Я досить відома людина, і справа досить відома, тому для мене, думаю, нічого не зміниться, – сказав Ходорковський. – Але є десятки, якщо не сотні інших людей, які в разі обрання Прокопчука можуть стати мішенню, як з політичних міркувань, так і з комерційних. Їх можна переслідувати, і вони мають набагато менше можливостей для своєї публічного захисту”.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо його очолить росіянин.   Раніше євродепутат Ребекка Хармс висловилася проти того, щоб Інтерпол очолив росіянин. «Країни Євросоюзу повинні будуть вийти з Інтерполу, якщо його очолить росіянин», – заявила Ребекка Хармс. Таку ж думку раніше висловив старший науковий співробітник Атлантичної ради Андерс Аслунд.

Раніше була поширена інформація про те, що на посаду глави міжнародної кримінальної поліції замість затриманого у Китаї Мена Хунвея претендує віце-президент організації, росіянин Олександр Прокопчук. Нового главу Інтерполу мають обрати у середу, 21 листопада, на засіданні в Дубаї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.