Тиск на бізнес в Україні нині досяг апогею – нардепи

З боку правоохоронних органів та Державної фіскальної служби чиниться шалений тиск на малий і середній бізнес. В той час, як кількість перевірок бізнесу зростає, на митниці спостерігається абсолютна недоторканність.

Про це заявив народний депутат, голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

На його думку, дуже тривожним є твердження прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про те, що йому заважають правоохоронні органи. «Це або прем’єр-міністр втрачає контроль над правоохоронними органами, або це якась маніпуляція і шахрайство», – вважає Березюк.Народний депутат від «Відродження» Віктор Бондар зі свого боку зауважує, що тиск на бізнес методом обшуків та арешту майна нині досяг апогею.

«Кожен день в Україні відбувається 273 обшуки або арешту майна. Практично за останні кілька років обсяги обшуків і арештів збільшилися майже в 4 рази. Якщо ще 4 роки назад суди давали дозволи десь на 47-50 тис. обшуків за рік, то на 2017 рік – більш ніж 100 тис. разів», – зазначив депутат.

У більшості випадків, за словами Бондаря, підприємства навіть не знали, що правоохоронні органи чи фіскальна служба мають до них претензії. Ці обшуки, стверджує нардеп, практично закінчилися пшиком, адже правоохоронці виграли в судах менш як 3% рішень.

«Це говорить про те, що фактично правоохоронна система, Державна фіскальна служба зробили з процедури обшуків і арештів кормушку, за рахунок якої вони сьогодні годуються, купують машини, квартири. Це говорить про те, що слідчі судді виносять рішення, не читаючи, а під тиском правоохоронних органів», – додав нардеп.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, своєю чергою, також констатував, що попри ухвалений закон, відомий як закон «маски-шоу стоп», продовжується тиск на малий і середній бізнес, який іноді призводить до штучної зупинки підприємств.