У Південній Африці знайшли зниклий у 1844 році портрет Чарльза Діккенса

Знайдений у Південний Африці портрет Чарльза Діккенса був вкритий пліснявою та завалений непотребом.

Мініатюра зі слонової кістки, яка зображає 31-річного Чарльза Діккенса, була втрачена у середині XIX століття, – інформує Daily Telegraph.

Тепер, коли її було відновлено, а автентичність підтверджено, вона повернулася до Британії, і Музей Чарльза Діккенса запускає кампанію на суму 202 000 Євро, щоб придбати її.

Картина була написана у 1843 році Маргарет Гілліс, професійним художником та громадським діячем, яка добре знала Діккенса. На той час він вже опублікував «Посмертні записки Піквікського клубу», «Олівера Твіста», «Ніколса Нікелбі», «Крамницю старожитностей» та «Барнабі Раджа» й був широко відомим.

У колекції музею є лист письменника до Гілліс, у якому він підтверджує дату позування та говорить, що він з нетерпінням чекає цього. Інші листи, написані протягом цього періоду, свідчать про те, що він у той час працював над «Різдвяною піснею в прозі».

Останній раз портрет бачили у 1844 році, коли його виставляли у Королівській академії мистецтв у Лондоні. Після цього він зник, і Гілліс у 1886 році написала, що не знає, що сталося з ним. Вважається, що до Південної Африки його вивіз один з членів її сім’ї. Прийомна донька Гілліс була одружена з сином Джорджа Джея Льюїса. Як відомо, члени сім’ї Льюїса емігрували до Квазулу-Наталь, провінції на сході Південно-Африканської Республіки. Саме там був знайдений зниклий портрет.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK