ДМС пояснила, що робити українцям, яким не видали вчасно біометричний паспорт

У Державній міграційній службі стверджують, що виготовлення біометричних закордонних паспортів затримують через те, що ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» не встигає виготовити документи.

«Поліграфкомбінат не встигає персоналізувати усі документи, які оформлюють у підрозділах Міграційної служби та ЦНАПах. Це через аномально підвищений попит на закордонні паспорти у червні-липні, який не відповідає ані статистиці виїзду за кордон, ані статистиці оформлення паспортів за минулі роки», — зазначив прес-секретар.

За словами Гунька, якщо порівнювати період за червень-липень цього року з аналогічним у 2016-у, то попит виріс більше, ніж удвічі.

«Зараз ми вже спостерігаємо тенденцію до спадання», — сказав речник ДМС.

Прес-секретар стверджує, що ДМС попереджає людей про затримку виготовлення паспортів, і не радить бронювати квитки та житло до отримання документів.

Окрім того, Гунько розповів, що якщо хтось не встигає отримати паспорт і вже має квитки та броні на житло, то можна написати про це на адресу ДМС hotline@dmsu.gov.ua та надіслати копію квитків. Тоді Міграційна служба передасть цю інформацію поліграфкомбінату.

«Але тут гарантії ніхто дати не може, тому навряд чи це може бути інструкцією з використання», — наголосив він.

«Це питання не в компетенції Міграційної служби. Ми робимо все вчасно, нам немає чого вже прискорювати. Ми відправляємо дані на поліграфкомбінат «Україна», і зараз, власне, проблема на стадії виробництва», — додав речник ДМС.
Він наголосив, що це тимчасова проблема.

«Ця ситуація є тимчасовою, ми очікуємо, що після зниження попиту на закордонні паспорти до нормального рівня строки видачі також повернуться до планової кількості робочих днів», — сказав він.

Окрім того, люди, які оформлювали біометричний закордонний паспорт у ДП «Документ» розповіли «Українській правді», що їх попередили про затримку видачі документів на 7-10 робочих днів.

Як повідомляла Держприкордонслужба, станом на 4 серпня 162 тис. українців в’їхали у ЄС за безвізом.

Водночас у ДМС зазначають, що кожного дня українці оформлюють близько 20 тис. закордонних паспортів.

Українська правда

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *