Дострокові вибори до Верховної Ради можуть стати шансом для кардинального оновлення українського політикуму, — Дмитро Логгінов

Дмитро ЛоггіновВідсутність діалогу між парламентаріями та виборцями сформувала запит на максимально швидкі зміни в українському політикумі. Таку думку у колонці на «ЛігаБізнесІнформ» висловив громадський діяч, волонтер Дмитро Логгінов.

«Для Володимира Зеленського питання дочасних перевиборів доволі важливе, як з точки зору збереження лояльного електорату, так і в іміджевому плані. Маючи феноменальну підтримку населення, Зеленський може конвертувати лояльність електорату у реальні зміни, яких потребує держава (податок на виведений капітал, земельна реформа, питання депутатської недоторканості). Однак може і доволі легко та швидко втратити підтримку виборців», — вважає громадський діяч.

В той же час, на думку автора колонки, частина парламенту категорично чіпляється за можливість відбути повну каденцію.

«Чому це відбувається? Основний мотив – необхідність отримати додатковий час для того, щоб підготуватися до виборів у жовтні. В першу чергу, це стосується партій, що позиціонували себе як реформаторські, але які так і не змогли продемонструвати результат, який влаштовує виборців», — підкреслив Дмитро Логгінов.

Громадський діяч назвав три основні позитивні аргументи на користь дострокового оновлення Верховної Ради.

«По-перше, обмеженні строки будуть підвищувати політичну конкуренцію. Конкуренція – це двигун не тільки економіки, а й суспільно-політичних змін. По-друге, у разі дострокових виборів часу для політичних маневрів не залишається. Немає можливості домовлятися, проводити довгі перемовини, створювати сітки підкупу виборців тощо. По-третє, в політичному полі з’явилися суспільно-політичні ініціативи із ліберальними поглядами та новими людьми», — наголосив Дмитро Логгінов.

Нагадаємо, 20 травня відбулася інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського, під час якої він заявив про намір припинити повноваження Верховної Ради та оголосити дострокові вибори.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *