Громадська рада доброчесності відмовилася брати участь в оцінюванні суддів

Громадська рада доброчесності відмовилася брати участь в оцінюванні суддів

Громадська рада доброчесності заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів.

Про це заявили члени ГРД під час брифінгу, пише LB.ua.

Причиною такого рішення стали зміни в регламенті Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що стосуються висновків Громадської ради. Зокрема, ВККС визначила, що висновки ГРД повинні бути підписані усіма членами ради, які їх підтримують, а також можуть бути подані до ВККС за 10 днів до співбесіди з відповідними суддями.

За словами членів ГРД, це ускладнює їх роботу, оскільки в день проводяться співбесіди з 150-200 суддями, а деякі члени ради знаходяться в різних містах.

"У п’ятницю стартували перші співбесіди з суддями. Цей процес нагадує конвеєр, метою якого є якнайшвидше доповісти про перевірку суддів", — сказала член ГРД Галина Чижик.

За словами члена ГРД Віталія Тітича, всі члени ради підтримали рішення не брати участь в оцінюванні суддів. "Вихід з процесу не означає, що ГРД припинила свою участь в оцінюванні", — зазначив він, не уточнивши, як саме ГРД зараз може впливати на кваліфікаційне оцінування суддів.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів проводить кваліфікаційне оцінювання всіх суддів на відповідність займаній посаді. Судді здають тести і практичне завдання, проходять психологічні тести та співбесіду. Члени ВККС також вивчають досьє суддів. Ті судді, які не пройдуть кваліфікаційне оцінювання, будуть звільнені.

23 березня відбулися перші співбесіди з суддями. У них брали участь 53 судді. Як йдеться на сайті ВККС, 36 з них пройшли співбесіди. З приводу інших ВККС дала можливість ГРД виправити помилки, допущені під час надання висновків щодо окремих суддів.

Відповідно до закону "Про судоустрій і статус суддів", ГРД була створена з метою сприяння ВККС у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики і доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання. ГРД надає ВККС інформацію про суддю (кандидата в судді) або висновок про його невідповідність критеріям етики і доброчесності. Для подолання висновку ГРД члени ВККС повинні проголосувати 11 з 16 голосів.

«Аргумент»

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *