Громадські активісти звернулися до лідера Самопомочі Садового з проханням виключити з партії дніпровського корупціонера

Самопоміч у Дніпрі вкотре привертає до себе увагу громадських активістів через не чистих на руку депутатів. Цього разу в епіцентрі явно корупційних діянь перебуває член Дніпровської Самопомочі та лідер фракції ПП «Об’єднання «Самопоміч» у Дніпровській міській раді Акуленко Юрій Володимирович.

Свою славу корупціонера Акуленко розпочав завойовувати ще з 19 липня 2017 року, коли йому з однопартійцями вдалося домогтися створення свого «хлібного департаменту». Таким департаментом став департамент з питань енергоефективних технологій з бюджетом 4.6 млн/грн та штатом у 20 осіб. За більше ніж рік роботи жодної енергоефективної технології «енергоефективний» департамент так і не втілив у життя, а лише обмежився закупкою меблів. Тенедери оголошені департаментом на встановлення індивідуальних теплових пунктів чи ремонту систем опалення закінчувалися скасуванням через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Громадські активісти звернулися до лідера Самопомочі Садового з проханням виключити з партії дніпровського корупціонера

Окрім «хлібного» департаменту депутат Акуленко вирішив привласнити собі землю на березі річки Маячки в Самарському районі міста Дніпра. Аби живописної землі йому дісталося більше, він домовився про виділення земельних ділянок для своєї матері та  своєму офіційному помічнику-консультанту, які знаходяться поруч. Всього вийшло 0.3 га, непоганий шмат землі для одного депутата.
Ставши депутатом наприкінці 2015 року, буквально за рік «громадської» роботи в Дніпровській міській раді йому вдалося купити новенький Lexus LX 450 за 3 161 491 грн. Проте вже 16 березня 2017 року Акуленко продає свій розкішний лексус. Отримана сума від продажу становила 592 043 грн.

І тут наш корупціонер піймався на гарячому. Відповідно до діючого антикорупційного законодавства України Акуленко повинен був задекларувати дохід отриманий від продажу автомобіля. Але намір приховати від суспільства майновий стан змусив його розробити схему легітимізації неподання до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані використовуючи «білі плями» законодавства. 

Як стало відомо з матеріалів судового засідання  по справі №200/9598/18 провадження №3/200/2762/18 старшим оперуповноваженим в ОВС УХЕ у Дніпропетровській області ДЗЕ НП України Бабієм Р.М. 30 травня складено протокол про адміністративне правопорушення № 620 про вчинення Акуленком Ю.В адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КпАП України, яке виразилось у неповідомленні ним НАЗК, як депутата Дніпровської міської ради, про суттєві зміни у його майновому стані.

Захисник горе-депутата наполягав на невинності свого клієнта. Тим паче Акуленко і сам не визнавав свою провину. Аби спробувати легітимно приховати свої депутатські статки була впроваджена наступна схема.  Акуленко оформлює довіреність щодо продажу автомобіля на свого друга, той в свою чергу через третю особу після продажу проводить з Акуленком розрахунок на підставі розписки. 59 тис/грн по 10 траншів – такий спосіб був вибраний не даремно. Відповідно до розпорядження НАЗК від 10.06.2016 № 3, суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк декларувати зміни у своєму майновому стані тільки у випадках, якщо одноразовий дохід складає більше 50 прожиткових мінімумів. У 2017 році ця сума складала близько 80 000 грн.

Також через умисне затягування судового процесу Акуленку вдалося виграти час щоб не бути притягнутим до відповідальності, оскільки відповідно до вимог ч.2 ст.38 КпАП України адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

За допомогою таких хитрощів депутат міськради Дніпра від Самопомочі «відмазався» від відповідальності. Але дані події не пройшли повз громадських активістів міста, якими були направлені листи до вищого керівництва Самопомочі з проханням позбавити Акуленка партійного квитка та ініціювати процедуру відкликання його з міської ради.

Очікуємо рішення, яке прийме Садовий і компанія. Хоча якщо детально подивитися на дії Акуленка, то можна помітити, що він притримується одного із гасел Самопомочі – «Співпрацюй з іншими».  

Олег Бойко

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *