КДБ Білорусі: Шаройко звинувачується в шпіонажі, білорус — в зраді, радник посольства — персона нон-грата

КДБ Білорусі: Шаройко звинувачується в шпіонажі, білорус - в зраді, радник посольства - персона нон-грата

КДБ Білорусі звинувчує затриманого в Білорусі українського журналіста Павла Шаройка у створенні агентурної мережі з числа громадян Білорусі, «які за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру. Після затримання Шаройко зізнався, що є співробітником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника».

Про це на брифінгу заявив офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржін, повідомляє TUT.BY.

Функціонер КДБ повіломив, що 25 жовтня 2017 року працівниками КДБ при проведенні агентурної акції «на гарячому було затримано кадрового співробітник Головного управління розвідки Міноборони України Павла Шаройка. З урахуванням досвіду його роботи в якості керівників прес-служби Головного управління розвідки Міноборони, для прикриття йому визначена посаду кореспондента Громадської національної телерадіокомпанії України", — розповів Побяржін.

Як повідомив представник відомства, в Білорусі Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, «які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері».

«Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», — додали в КДБ.

Стверджується, що в ході проведення слідчих дій, «отримані переконливі докази його протиправної діяльності, що завдає шкоди національним інтересам Білорусі». Під час обшуку у Шаройко виявлені копії розвідувальних донесень, спрямованих ним раніше в Центр.

«В результаті Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки, що працює під прикриттям, а також своє звання — полковник. Він також підтвердив, що координацію його розвідувальної діяльність здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі (на сайті МЗС України зазначено, що в посольстві він обіймав посаду першого секретаря посольства України в Білорусі — прим. ред. ). За діяльність, не сумісну з дипломатичним статусом, Скворцов оголошений персоною нон-грата», — зазначив Дмитро Побяржін.

Про затримання українського журналіста в Мінську стало відомо 17 листопада, про цей заявив голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія. За даними колег, Шаройко був затриманий 25 жовтня в Мінську. Дружина журналіста також не знає подробиць затримання. У мінській квартирі Шаройко пройшов обшук. Колеги Шаройко розповіли, що останні його матеріали стосувалися переговорів тристоронньої групи по Україні і зниклого в Гомелі українця Павла Гриба.

Як повідомила дружина Павла Шаройко, Олена, затримали журналіста співробітники КДБ Білорусі. Пізніше дружина Шаройко дізналася, що Павла підозрюють у шпигунстві.

18 листопада посол України в Білорусі Ігор Кизим заявив, що Павло Шаройко знаходиться в слідчому ізоляторі КДБ Білорусі, до затриманого пустили українського консула.

Посол також підтвердив, що причиною затримання є звинувачення в шпигунстві.
«Після затримання були названі причини — це звинувачення в шпигунстві згідно із Кримінальним кодексом Білорусії. Зараз він перебуває в слідчому ізоляторі КДБ під слідством», — заявив він.

Павло Шаройко закінчив Львівське вище військово-політичне училище за спеціальністю військова журналістика.
У 2001 році в Головному управлінні розвідки Міноборони України була створена прес-служба. Її начальником і прес-секретарем управління став майор Павло Шаройко. У ГРУ Шаройко працював до 2009 року.
У Білорусі Шаройко спочатку очолював корпункт українського агентства УНІАН, потім став власкором «Українського радіо».

«Аргумент»

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *