Користь чи шкода: Супрун розвінчала найпопулярніші міфи про каву

Для різних людей за різних обставин кава може бути як корисною, так і шкідливою.

Про це докладно написала у Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає НАРОДНА ПРАВДА.

«Якщо ви помірно споживаєте каву просто заради задоволення, а не стимуляції мозку, то вона корисна. Кава містить кофеїн і ряд поліфенольних сполук та ефірних масел. Фенольні сполуки називаються кава хлоригенові кислоти. Саме вони насамперед зумовлюють корисний вплив кави на здоров’я. Вони діють як антиоксиданти – речовини, які зупиняють ланцюга вільнорадикальних процесів», – написала Супрун.

«Поліфеноли кави і кофеїн впливають на інші біохімічні процеси і на те, як нейрони спілкуються між собою. У 2016 році каву виключили з переліку потенційно канцерогенних сполук, і внесли у список речовин з протипухлинною дією. Зараз каву визнають як елемент здорового раціону», – додала Супрун.

Люди, які регулярно і помірно споживають каву, мають на 15% нижче ймовірність передчасної смерті. Любителі кави рідше хворіють на діабет, а у діабетиків кава перешкоджає утворенню вісцерального жиру (на животі).

Але іноді кава шкодить здоров’ю.

Насамперед – повільне знешкодження кофеїну. Якщо кава на вас сильно діє, від неї б’ється серце, вам тривожно, пересихає в роті і пропадає сон – не пийте каву, радить Супрун.

Крім того від кави виникає залежність: “Іноді ми потрапляємо в пастку: мало сну і треба зосередитися, тому п’ємо багато кави, яка врешті-решт перестає діяти. У цій ситуації шкідлива не сама кава, а хронічна нестача сну”, – написала Супрун.

Споживання разом з кавою солодощів з вмістом трансжирів шкодить здоров’ю. Молоко саме по собі не є злом, але шкодить людям з непереносністю лактози, тобто нездатністю розщеплювати цукор молока.

У підсумку Супрун порадила запивати каву водою, пити її без цукру, солодощів і молока.

Нагадаємо, раніше в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про вплив солі на організм людини і назвала оптимальну денну норму солі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *