Митрополит Макарій пропонує патріарху Філарету «трудитися» і «поважати предстоятеля ПЦУ»

Митрополит Львівський ПЦУ Макарій (Малетич), який до утворення Православної церкви України був предстоятелем Української автокефальної церкви (УАПЦ), заявив, що почесного патріарха ПЦУ Філарета (Денисенка) на разі не варто відправляти на «заслужений відпочинок».

Про це повідомляє УНН.

На запитання журналістів, чи з огляду на неоднозначні заяви почесного патріарха ПЦУ Філарета (Денисенка) варто відправити «на заслужений відпочинок», митрополит відповів: «Навіщо? Нехай трудиться».

Одночасно він підкреслив, що «колишні предстоятелі повинні виявити покору» щодо глави помісної церкви.

«Якщо є обраний предстоятель (ПЦУ – ред.), то він предстоятель церкви, а колишні предстоятелі повинні виявити покору», – зазначив митрополит Макарій.

Як відомо почесний патріарх Філарет нещодавно заявив, що не виконуватиме три умови томосу та розкритикував главу ПЦУ митрополита Епіфанія.

Сьогодні ж у історичній резиденції митрополитів Київських на території Софійського собору відбувається синод ПЦУ, який скликав предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній (Думенко). Він, зокрема підкреслив, що на синоді не планується кардинальних дій ні щодо ПЦУ, ні щодо патріарха Філарета. Проте, за даними Української правди на вулиці Володимирській під стінами Софії Київської, де проходить синод відбувається мітинг на підтримку почесного патріарха Філарета. Біля брами під муром собору перебувають до сотні осіб: всі люди – старшого віку. Мітингувальники скандують «Філарет – наш патріарх» та тримають плакати.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *