Нацполіція тисне на благодійні організації

Благодійний фонд «Пацієнти України» заявляє, що слідчі Головного управління Нацполіції за узгодженням із ГПУ розпочали вилучення документів фонду в рамках розслідування у справі про розтрату грантових коштів.

Про це передають «Українські новини«

Крім того, поліцейські почали вилучення документів у «Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть із ВІЛ/СНІДом» для проведення позапланових податкових перевірок і ревізій, а також судово-економічної й судово-почеркознавчої експертиз.

У фонді заявляють, що Нацполіція і Генпрокуратура обвинувачують керівництво організацій у привласненні коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

«Ми розцінюємо такі кроки правоохоронців виключно як тиск на пацієнтські антикорупційні організації. Наші організації постійно проходять аудит, а на сайтах у відкритому доступі є вся фінансова звітність організації. Нас підтримують найбільші міжнародні організації, тому відкриття кримінальних проваджень проти нас – це неприкрита спроба залякати й паралізувати роботу наших організацій», – заявляє виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина.

Активісти пояснюють утиски з боку Національної поліції тим, що пацієнтські організації займалися просуванням реформ державних закупівель ліків і передачі цієї функції міжнародним організаціям. 

Раніше повідомлялося, що глава Національної поліції України Сергій Князєв заявив про намір закупити для поліцейських нову уніформу та сучасне озброєння. 

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *