Огляд у психіатра і нарколога: депутати пропонують зміни до закону про вибори

Група нардепів від Радикальної партії подала законопроект про внесення змін до закону про вибори президента.

7 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект №9379 про внесення змін до закону “Про вибори Президента України”, яким усіх кандидатів у президенти пропонують зобов’язати проходити наркологічний і психіатричний огляд у лікарів.

Законопроект підготувала група нардепів Радикальної партії на чолі з Олегом Ляшком, пише “Гордон”.

У тексті документа пропонують доповнити статтю про виборчі цензи кандидатів на посаду глави держави рядком: “і здатним за станом здоров’я виконувати повноваження президента, що підтверджено медичним висновком про проходження попереднього психіатричного та наркологічного огляду”.

Автори законопроекту також пропонують, щоб усі відомості про кандидатів на посаду президента України, включно з довідкою від психіатра і нарколога, “надали для ознайомлення громадянам України”.

Порядок огляду кандидатів має затвердити Міністерство охорони здоров’я України. У пояснювальній записці до документа необхідність перевірки пояснено тим, що робота Президента України вимагає “повної концентрації і віддавання значної частини фізичних та психологічних сил”.
Профільний комітет із питань правової політики та правосуддя вже отримав текст законопроекту. Вибори ж Президента України призначено на 31 березня 2019 року.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *