«Пільгові» ставки мита для детективів Національного антикорупційного бюро України

Поки українське суспільство спостерігає за боротьбою користувачів автомобілів на «євробляхах» з владою за право їздити на дешевих та якісних автомобілях з Європи, детективи НАБУ отримали можливість ввезення автомобілів із США за пільговими тарифами.

Саме про це або про щось подібне свідчать отримані нами відомості про придбання старшим детективом Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Яндюком Сергіем Вікторовичем автомобіля з-за океану. Так, 03.08.2018 року старший детектив Другого підрозділу детективів НАБУ Яндюк Сергій Вікторович отримав право власності на автомобіль Hyundai Sonata, 2014 року випуску, номер кузова 5NPEB4FC3EH928511. Вказаний автомобіль був придбаний 13.09.2017 року на аукціоні американського сайту copart.com за ціною 11 тисяч 868 доларів США, про що свідчать дані сайту. Відповідно до ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищуе 50 прожиткових мінімумів, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції — НАЗК. Однак, старший детектив НАБУ Яндюк С.В. свідомо не подав декларацію про зміну у майновому стані.

Причиною такого порушення законодавства в сфері декларування доходів стало намагання детектива НАБУ С.Яндюка приховати порушення ним митних правил, а саме — неправомірного зменшення розміру митних платежів. 25.01.2018 року було здійснено розмитнення автомобіля Hyundai Sonata з номером кузова 5NPEB4FC3EH928511, одержувачем якого є Яндюк Сергій Вікторович. 3 метою неправомірного зменшення митних платежів, С.Яндюк, шляхом підроблення документів, які стали підставою отримання ним права власності на вказаний транспортний засіб, задекларував Житомирській митниці Державна фіскальна служба України ціну автомобіля в сумі 2 тисячі 100 доларів США, та, відповідно, здійснив митні платежі з цієї суми, які є значно меншими від належних відрахувань до бюджету з реальної ціни придбаного автомобіля – 11 тисяч 868 доларів США.

Як ви вже зрозуміли, насправді мова не йде про жодні пільги для детективів НАБУ, а про те, що в діях старшого детектива Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ С.Яндюка містяться ознаки корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП та порушення митних правил, відповідальність за які передбачена ст.ст. 483 та 485 Митного кодексу України. Всі матеріали щодо можливого вчинення старшим детективом Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Яндюком Сергієм Вікторовичем правопорушень, пов’язаних з корупцією та порушеннями митних правил передано до Генеральної прокуратури України (Prosecutor General’s Office of Ukraine).

Джерело — Антикорупційна платформа

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *