Поліцейські-аноніми: попри обіцянки Авакова силовиків досі неможливо ідентифікувати

Працівників Національної поліції все ще неможливо ідентифікувати, хоч міністр внутрішніх справ Арсен Аваков ще до поліцейської реформи обіцяв, що кожен правоохоронець матиме свій персональний жетон з особистим номером.

Про це повідомляє Bihus.info.

Так, ще в листопаді 2014 року Аваков стверджував, що в січні-лютому 2015 року поліцейські матимуть свій персональний жетон з особистим номером для носіння на службовій формі при патрулюванні – і відповідний номер на шоломах.

Однак не так сталося, як обіцялося. Так, 9 травня цього року в Києві, коли до Парку Слави стягнули велику кількість поліцейських для охорони громадського порядку, в багатьох із них узагалі не було номерів на шоломах. Те саме стосується і спецпризначенців.

У тих же поліцейських, чиї шоломи були пронумеровані, ці номери не збігалися з номерами індивідуальних жетонів. При цьому в більшості із них жетони були приховані.Журналісти вирішили запитати у Національної поліції, чи фіксують під час видачі працівникам поліції шоломів, хто який отримав. Замість копій таких відомостей за 9 травня вони отримали дзвінок від працівника Нацполіції Петра Бобровніка.

«Це знаєте, як: вхопив шолом, видали – і побіг. І навіть могли не запитати, чи це отримав там Степан, Василь, Микола… Деякі підрозділи фіксують за кожною особою, а деякі от так, знаєте, халатно відносяться. Видали? Видали. А який там номер – бог його знає», – розповів Бобровнік.

Зауважимо, що закон «Про Національну поліцію» 2015 року чітко не встановлює порядок нанесення номерів на шоломи. Натомість у ньому вказується, що «поліцейському заборонено знімати з однострою чи приховувати нагрудний знак, а також будь-яким іншим чином перешкоджати прочитанню інформації на ньому».

Отже, поліцейські, які 9 травня охороняли громадський порядок у столиці, порушили закон, приховуючи свої нагрудні знаки. При цьому на їхніх шоломах або не було номерів, або ці номери не відповідали номерам жетонів. Відомості про видачу шоломів із відповідними номерами, очевидно, теж не велися.

Це означає, що в разі застосування поліцейськими сили або перевищення повноважень ідентифікувати їх неможливо. Такою ж була ситуація і з працівниками «Беркуту» під час Революції Гідності. Саме тому багатьох із них не можуть притягнути до відповідальності.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *