«Поховали» сотню банків із 20 млрд дол. українців – от і вся накопичувальна система, – Супрун

У нашій країні за нинішніх умов є проблема із накопичувальною пенсійною системою. Зокрема, є питання, де накопичувати, адже нещодавно «поховали» 100 банків в Україні разом із майже 20 млрд дол. українських громадян, які накопичували свої кошти.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявила політик, Заслужений економіст України, голова бюджетного комітету ВРУ IV скликання Людмила Супрун.

Коментуючи рівень виплат ветеранам Другої світової війни у різних країнах світу, Людмила Супрун зауважила, що за кордоном таку категорію громадян підтримують у різний спосіб – і пільгами, і субсидіями, й одноразовими виплатами, і допомогою на лікування тощо. На її думку, така позиція держави є нормальною, а ось ситуацію «нехай їм діти допомагають» Людмила Супрун вважає неприйнятною.

З її слів, коли держава менше уваги приділяє пенсіонерам, про них дбає суспільство – рідні, знайомі, сусіди. «Я не можу сказати, що у нас всі пенсіонери залишаються без уваги, але вони таку підтримку отримують виключно за рахунок спільної солідарності, більше, ніж від держави», – каже Людмила Супрун.

Політик нагадала, що Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, а в Євросоюзі діє Європейський соціальний кодекс, де виписані правила, положення та стандарти. З її слів, насамперед Україна повинна досягати рівня стандартів, адже, до прикладу, у нашій країні за нинішніх умов є проблема із накопичувальною пенсійною системою: «Де накопичувати? Учора «поховали» 100 банків в Україні разом із майже 20 млрд дол. українських громадян, які накопичували… От вам і вся накопичувальна система. Тому тут треба говорити про інше – треба змінити характер нарахувань на заробітну плату».

На її думку, нарахування повинні стати особистими платежами, які здійснює не роботодавець, а сам платник.

Нагадаємо, 9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Як повідомляли, заступник голови Стратегічної групи радників при Кабміні Павло Кухта заявляв, що є певна «стеля», вище якої підняти пенсії українцям неможливо.

Раніше у Мінсоцполітики пояснили, що «гальмує» введення накопичувальної пенсійної системи.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *