Президент Вірменії затвердив Пашиняна на посаді прем’єр-міністра країни

Вірменський лідер Армен Саркісян затвердив Нікола Пашиняна на посаді прем’єр-міністра країни.

Про це повідомила прес-служба президента Вірменії.

Читайте також: Росія підвищила ціни на газ у Вірменії: Пашинян прокоментував ситуацію

Відповідно до частини 1 статті 149 Конституції Вірменії, прем’єр-міністром стає висуванець партії, яка має більшість у парламенті країни, і призначається автоматично президентським указом.

Кандидатуру політика висунув блок «Наш крок», який отримав на парламентських виборах у грудні більшість місць в парламенті.

Зауважимо, «Наш крок» сильно відірвався від конкурентів. Так, за партію «Процвітаюча Вірменія» проголосували 8,27 відсотка виборців, за «Просвітлену Вірменію» – 6,37 відсотка голосів.

Раніше Пашинян вже виконував обов’язки прем’єр-міністра.

Що передувало достроковим виборам у Вірменії?13 квітня у Вірменії почались масові акції протесту через призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем’єр-міністром. 23 квітня Саргсян подав у відставку і президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку усього уряду країни.

8 травня, після майже місяця акцій протесту, лідера опозиційного руху «Елк» Нікола Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії. Він став главою уряду із другої спроби. Вперше його намагалися обрати 1 травня, проте тоді у парламенті не назбиралося достатньої кількості голосів.

43-річний опозиційний політик Нікол Пашинян, який до того був редактором газети, пішов у відставку 16 жовтня, прямо озвучивши головну мету, – спровокувати проведення дострокових парламентських виборів. 24 жовтня на спеціальному засіданні Національних зборів Вірменії депутати спеціально не обрали єдину кандидатуру Пашиняна на пост прем’єра для того, щоб втілити його план у життя. Адже згідно з конституцією, парламент може бути розпущений у разі, якщо двічі не обере главу уряду.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *