Про вітчизняний ринок землі можна буде говорити років через 50, – Ляшко

Зробити реєст земель, відкривши до нього публічний доступ через Інтерет, провести оцінку земель та забезпечити право успадкування земельних ділянок збирається Олег Ляшко.

Про це він сказав пані Галині, жительці селища Ярмолинці на Хмельниччині.

Жінка розповіла політику, що планує продати свій пай по ціні близько 300 доларів за гектар, бо потрібно лікувати в Америці новонародженого онука, в якого порок серця. Народний депутат вважає цю ціну штучно заниженою.

«Влада спеціально доводить до того, щоб ви задарма, по 100-300 доларів за гектар, віддали свою землю. Ваш пай коштує мінімум 30 тисяч доларів за гектар. Коли наведемо порядок із землею, виведемо землю з чорного ринку, тоді зможете вигідно продати», – сказав Олег Ляшко пані Галині.

Наведення порядку із обліком землі лідер РПЛ планує почати зі створення відкритого кадастру.

«Мій план, щоб доходи від оренди землі йшли до державного бюджету, оцифрувати всю землю в Україні, вивести в Інтернет створений кадастр, щоб можна було зайти на сайт і побачити вільні ділянки в будь-якому місті чи селі», – зазначив Олег Ляшко.

Політик також обіцяє провести  інвентарізацію та зробити реальну оцінку вартості землі.

«Хочуть сьогодні скупити землю за копійки, а перепродати за мільярди. Люди ж, як доїдали хліб без масла, так і доїдатимуть. Тому треба реальна оцінка вартості землі, державний земельний банк, який здаватиме в оренду невитребувані паї», – підкреслив Олег Ляшко.

Крім того, вважає народний депутат, земля має переходити в спадок між фермерами. Для цього він пропонує прийняти відповідний закон та посилити антирейдерське законодавство. Без зазначених заходів, наголошує Олег Ляшко, не може бути і мови про продаж землі.

«Років через 50 будемо говорити про продаж землі. Сьогодні ключове – наведення порядку, хоча влада спішить після президентських виборів зробити ринок земель, забравши землю в українців, я не дам їм цього зробити», – наголосив Ляшко.

Про вітчизняний ринок землі можна буде говорити років через 50, – ЛяшкоПро вітчизняний ринок землі можна буде говорити років через 50, – Ляшко

Нагадаємо, Ляшко на Хмельниччині привітав із хрестинами доньки молодих батьків.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *