Росія завдає серйозного удару для Білорусі: що буде далі

Про нібито слова Трампа про російський Крим

Незабаром після саміту «Великої сімки» в Канаді американське видання BuzzFeed з посиланням на джерела повідомило, що президент США Дональд Трамп на зустрічі запитав інших лідерів країн G7, чому вони підтримали Україну в її протистоянні з Росією. Також глава Білого дому нібито назвав Крим російським, тому що жителі півострова розмовляють російською. За кілька днів Вашингтон так і не спростував те, що все це дійсно прозвучало в Квебеку. Прес-секретар Білого дому на брифінгу для журналістів не стала відповідати на питання, заявивши, що нічого не знає про такий коментар. 

Те, що Трамп нібито сказав, що Крим належить Росії – абсолютно неперевірена інформація: хтось сказав, що Трамп це сказав. Те, що таке повідомлення з’явилося, свідчить, що якісь люди в оточенні Трампа хочуть дати сигнал, який необхідний тим людям в оточенні Путіна, з якими вони спілкуються.

Йде взаємодія між оточенням Путіна й оточенням Трампа (я думаю, що все це відбувається не на дуже високому рівні в оточенні Трампа), це безсумнівно. Ми знаємо, спершу покладалися надії на [екс-держсекретаря США Рекса] Тіллерсона, і він ці російські надії не став виправдовувати, а проводив власну політику, яка не була спрямована ні проти Росії, ні на задоволення її інтересів.

Цілком можливо, що на рівні якихось людей у Держдепі спілкування йде. Тим більше що у Вашингтон постійно приїжджають російські олігархи, так чи інакше пов’язані з російською владою. Ймовірно, що цими каналами подаються якісь сигнали, які повинні сподобатися Путіну – за допомогою цього спілкування і можливих перспектив на майбутнє намагаються керувати його зовнішньополітичними кроками.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *