Ситник: Без покарання чиновники будуть писати в деклараціях все, що хочуть

Після скасування Конституційним судом кримінальної статті про незаконне збагачення чиновники можуть записати в своїх деклараціях все, що хочуть, бо за невідповідність майна законним доходам вже немає відповідальності.

Про це в ефірі Громадського заявив директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник.

За його словами, зараз чиновникам немає сенсу брехати в деклараціях.

«Раніше у чиновників був вибір: або приховати щось і уникнути незручних запитань де взяв (майно – Ред.), і тоді був ризик, що якщо виявлять те, що приховав, то брехня в деклараціях – це менш важка стаття (ніж незаконне збагачення – Ред.). Або задекларувати і уникнути відповідальності за брехню в деклараціях, але пояснювати де взяв. Зараз цієї проблеми у чиновників немає. Зараз можна вписувати в декларацію все, сенсу брехати немає, бо пояснювати де взяв зараз не потрібно, навіть якщо колосальна різниця між доходами із законних джерел і тим, що чиновник декларує насправді», – пояснив Ситник.

Нагадаємо, раніше країни G7 спільно зі Світовим банком закликали українську владу активізувати зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інститутів, відновивши кримінальну відповідальність за незаконне збагачення у відповідності до міжнародних стандартів та продовживши старі розслідування.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *