Собор УПЦ КП у Києві: хто є кандидатами на пост глави Єдиної помісної церкви

Під стінами резиденції патріарха Київського Філерата триває Архієрейський собор УПЦ Київського патріархату, у якому беруть участь понад 40 осіб.
Саме там представники КП мають чітко сформулювати свої пропозиції щодо того, що саме має бути в статуті нової церкви, а також оголосити, хто буде їх кандидатом на посаду предстоятеля єдиної помісної.

Як стало відомо, в УПЦ КП вже обрали свого кандидата в очільники Єдиної помісної церкви, проте ім’я претендента наразі оголошувати не будуть.

Читайте також: Перед Об’єднавчим собором у Києво-Печерській лаврі готували провокації

Одним із ймовірних очільників єдиної помісної церкви є патріарх Філарет, якому у січні 2019 року виповниться 90 років. Та в УПЦ МП наголосили, що за нього на Об’єднавчому соборі голосувати не будуть. Також в Константинополі натякнули, що його фігура не є «об’єднавчою».

Патріарх Філарет
Патріарх Київський Філарет

Іншим кандидатом є 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Він також є намісником Філарета. Тобто, якщо з патріархом щось станеться, то саме Епіфаній займе місце Блюстителя патріаршого престолу.

Хто такий Блюститель патріаршого престолу?Це православний єпископ, що тимчасово виконує обов’язки Патріарха як предстоятель помісної Церкви.

Митрополит Епіфаній – людина освічена, знає багато іноземних мов. Вивчав філософію в Афінському університеті в Греції.

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній

Ще одним кандидатом є 52-річний митрополит Волинський і Луцький Михаїл. Релігійну освіту отець здобув в духовній академії міста Санкт-Петербург, до цього працював моряком. На Волині його поважають за тверду патріотичну позицію.

Митрополит Михаїл
Митрополит Волинський і Луцький Михаїл

Позиція Вселенського патріархату – щоб було три кандидати. Але оскільки Автокефальна церква відмовляється висувати свого кандидата, то залишається лише МП і КП. Якщо від нас вимагатимуть двох кандидатів, то виходить, що наша церква повинна розділитися у своїх думках. Ми не зовсім згодні з такою позицією і хочемо висувати одного кандидата,
– зазначав раніше митрополит Іоанн.

Як стало відомо згодом, у Київському патріархаті УПЦ обрали єдиного кандидата.

«Томос Вселенського патріарха має бути вручений предстоятелю православної церкви України 6 січня – в день, коли святкують Навечір’я Різдва Христового», – прокоментував секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря.

Дивіться відео: коментар секретаря Священного Синоду

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *