У Facebook прихильники Порошенка ображають тих, хто голосував не за чинного президента

Вчора, після холодного душу першого туру виборів, Порошенко зробив мудру заяву: «Я повністю розумію мотиви вашого невдоволення, я почув вас і прошу, почуйте і ви мене…

Щоби зміни були якісніші, ми маємо об’єднатися…». З’явилася надія, що з популістами у другому турі ще вдасться поборотися. Чому б і ні? Визнати провали минулих років і той факт, що думку більшості довгий час просто ігнорували. Почати говорити і чути не тільки свого виборця. Запропонувати детальну програму того, як старі помилки будуть виправлені в рамках другого терміну. За три тижні до другого туру зробити максимум вчинків (відсторонення одіозних фігур, прийняття ключових законопроектів тощо), щоб довести, що ці обіцянки справді будуть виконані.

Але вже сьогодні зранку побачив, як відомі у Facebook прихильники Порошенко одними і тими ж словами поширюють тезу про те, що більшість українців виявилися «не громадянами, а населенням». Все це шериться тисячами прихильників чинного президента. І тут я справді жахнувся. Складно придумати тезу, яка б більше грала на руку антисистемному популісту Зеленському ніж ця. Просто подумайте, як це мають сприйняти виборці, що в першому турі не голосували за Порошенко:

1) На раціональному рівні фраза викликає цілком виправданий гнів. Ніхто не має права називати інших українців «населенням, а не громадянами», просто тому, що вони проголосували за кандидата, який коментатору не подобається. Навіть якщо цей вибір абсурдний. Це і є демократія.
2) Поверховий емоційний: «Нас не чують, та ще й принижують. Навіщо мені голосувати за людину, прихильники якого мене ображають?».

3) Прихований емоційний: «Є ми, а є вони. Вони зарозумілі гордовиті «громадяни», а ми «населення», над яким вони насміхаються. Помщуся їм у наступному турі виборів».

Врешті-решт, якщо справді більше половини українців це «населення, а не громадяни», а за Порошенко голосують лише «громадяни», виходить підсвідома комунікація капітуляції. Просто згадаємо, що для перемоги у другому турі потрібно 50%+1 голос.

Я вірю, що більшість людей, які поширюють подібні тези, щиро хочуть перемогти популістів і здобути краще майбутнє для України. Але оголошувати виборців, голоси підтримки яких тобі життєво необхідні у другому турі, ідіотами і «населенням» – політичне самогубство.

Якщо ви справді не хочете перемоги популістів, почніть слухати, говорити і особисто переконувати знайомих. Не можете стримувати емоцій – промовчіть. Але не дайте зробити ваш гнів найкращою зброєю в руках популістів. Визнання помилок – неприємний, але єдиний шлях до перемоги. Приниження більшості громадян – приємний шлях до катастрофічної поразки. Вибір за нами.

У Facebook прихильники Порошенка ображають тих, хто голосував не за чинного президентаУ Facebook прихильники Порошенка ображають тих, хто голосував не за чинного президентаУ Facebook прихильники Порошенка ображають тих, хто голосував не за чинного президента

Іван ПРИМАЧЕНКО

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *