У Польщі запідозрили українське ДП «Спецтехноекспорт» у відмиванні грошей на торгівлі зброєю

Окружна прокуратура Варшави розслідує можливу причетність українського Державного підприємства «Спецтехноекспорт» до відмивання грошей від продажу озброєння і військового устаткування, передає Українська правда.

Відзначається, що в січні 2018 року польські прокурори звернулися до українських правоохоронців по допомогу в розслідуванні походження коштів на рахунку, яким користується «Спецтехноекспорт».

Загалом мова йде про щонайменше 32,6 мільйонів злотих (майже 228 мільйонів гривень) на рахунку польського банку РЕКАО S.A в Варшаві. За даними польських правоохоронців, ці рахунки належали кіпрській компанії Вlessway Limited і могли бути пов’язані з відмиванням грошей та походити від обороту озброєння й військового устаткування.

«Місцевою польською прокуратурою також встановлено, що розрахунковий рахунок відкритий в «Укрексімбанку» і використовувався державним підприємством «Спецтехноекспорт», – йдеться в повідомленні.

Згідно з оприлюдненою інформацією, суд надав українським прокурорам тимчасовий доступ до зазначеного рахунку, а саме до інформації про рух грошових коштів за період 1 жовтня по 31 жовтня 2014 року і про фірми іноземних держав, які здійснювали нарахування коштів на рахунок в період з 10 червня 2011 року по 20 липень 2016-го.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) підозрює посадових осіб ДП «Спецтехноекспорт» в заволодінні бюджетними коштами в сумі 2,6 мільйонів доларів.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *