У США чекають продовження оборонних реформ в Україні

Номінант на посаду міністра оборони США та виконуючій обов’язки міністра оборони Марк Еспер заявив, що очікує від України продовження реформ у сфері безпеки.

Про це Еспер сказав у вівторок у відповідях для Сенату під час слухань щодо затвердження його на посаді глави Пентагону, передає Укрінформ.

У своїй промові Еспер підкреслив, що Україна досягла значних успіхів у вдосконаленні власних військових можливостей, але потрібно зробити ще багато роботи.

«Якщо я буду затверджений (головою Пентагону – ред.), я наголошуватиму на необхідності  (для України – ред.) продовжувати виконання положення Закону про національну безпеку 2018 року», – підкреслив Еспер.

За його словами, Україні необхідно посилити демократичний цивільний контроль над військовими, сприяти реформам управління, підвищити прозорість й підзвітність у сферах закупівель та формування бюджету, а також поліпшити оборонну промисловість.

Крім того, як зазначив в.о. міністра оборони США, для України важливо подолати корупцію, зокрема в оборонному секторі.

«Міністерство оборони США має позитивні сподівання від того, що президент Зеленський із самого початку взяв на себе зобов’язання продовжувати оборонні та антикорупційні реформи, які сприятимуть здатності України захищати її територіальну цілісність і підтримувати більш безпечну, процвітаючу, демократичну та вільну державу», – заявив Еспер.

Він підкреслив, що для Сполучених Штатів також важливо мати докази прогресу оборонних реформ в Україні, щоби отримати повну суму коштів, виділених Конгресом за Програмою допомоги Україні у сфері безпеки.

Крім того, зазначив в.о. міністра оборони США, реформи зміцнять можливість України розвивати прагнення до членства в НАТО.

«Я також буду наголошувати на подальших зобов’язаннях Пентагону забезпечувати допомогу Україні у відповіді на ці складні виклики», — зауважив він.

НагадаємоСполучені Штати у 2019 році нададуть Україні більше 695 млн доларів технічної допомоги на програми у сфері безпеки та оборони, боротьби з корупцією, реформи енергосектора, охорони праці та гуманітарної допомоги.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *