Україна не впускатиме росіян-чоловіків 16-60 років

Україна на час воєнного стану не пропускатиме на свою територію росіян чоловічої статі віком від 16-ти до 60 років за незначним винятком.

Винятком буде здійснення гуманітарної місії, як то прибуття на похорон, заявили на нараді щодо посилення обороноздатності України за участю президента, передає Українська правда.

Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал повідомив, що його відомство переведено 1-й рівень боєготовності, кордон охороняється за посиленим варіантом, наряди на кордоні з Росією й анексованим Кримом посилено.

«Обмежено в’їзд іноземців – перш за все, громадян Російської Федерації. Здійснюється непропуск громадян Російської Федерації віком від 16-ти до 60 років, осіб чоловічої статі» – заявив він.

Цигикал уточнив, що стосовно громадян України – ніяких обмежень не існує.

«У разі виникнення обстановки гуманітарного характеру пропуск громадян Російської Федерації, які їдуть, наприклад, на похорон и чи з якоюсь іншою гуманітарною метою, ми пропускаємо», – додав голова Прикордонної служби. 

Президент Петро Порошенко уточнив, чи це «заходи, які перешкоджають Російській Федерації формувати тут загони приватних армій, які насправді є представниками Збройних сил Російської Федерації і не дати їм провести операції, які вони намагалися провести в 2014-му році». Цигикал ствердно кивнув.  

«Тобто ще раз: чоловічна стать, 16-60 (років), застосовується обмеження, крім гуманітарних випадків, які будуть чітко виписані в інструкції… І я би посилив вимоги щодо реєстрації в областях, у яких введено воєнний стан, для громадян Російської Федерації. Пропозицію прошу внести мені протягом 24 годин, на затвердження», – заявив президент.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляв, що найближчим часом буде припинено дію близько 40 двосторонніх договорів між Україною і Російською Федерацією.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *