Україна в ООН вимагає від Росії негайно звільнити журналіста Сущенка

Україна в ООН вимагає від Росії негайно звільнити журналіста Сущенка

 Україна виступила в ООН з вимогою до Росії негайно звільнити журналіста Романа Сущенка, припинити переслідування представників медіа і активістів в окупованому Криму, а також покласти край державній пропаганді й підбурюванню ненависті.

Про це заявив на засіданні Комітету ООН з питань інформації у вівторок перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Переслідування українських журналістів – це тактика війни, яку Росія застосовує проти моєї країни. Насамперед, ми вкотре засуджуємо жорстоке переслідування українського журналіста Романа Сущенка в Москві, який був кинутий за грати в 2016 році за сфабрикованими звинуваченнями. Ми вимагаємо від Росії негайного звільнення пана Сущенка", — заявив представник України.

Він також нагадав про тиск на представників ЗМІ та активістів у Криму, які висловлюють переконання, відмінні від позиції окупаційної російської влади на півострові.

Крім того, український дипломат висловив глибоку стурбованість "масштабною кампанією пропаганди та підбурювання ненависті до України та українців, яку проводять російські державні ЗМІ та громадські діячі". Він підкреслив, що Росія використовує ЗМІ як інструмент впливу на ситуацію в окупованому Криму та на сході України.

У цьому зв’язку Ніколенко нагадав, що головред російського державного пропагандистського телеканалу RT Маргарита Симонян ще в 2011 році порівняла іномовлення Росії за кордоном з роллю міністерства оборони. Тоді Симонян наголосила: "Коли немає війни – вам це не потрібно, однак коли війна починається — це важливо. Але ти не можеш створити армію за тиждень до початку війни". 

Як підкреслив представник України, це пояснює, чому такий гібридний наступ з використанням державних ЗМІ є прямою загрозою для національної безпеки суверенних держав, а також для цінностей Організації Об’єднаних Націй.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *