В НБУ заявляють, що гривню лихоманить через паніку

Ситуація на готівковому валютному ринку на сьогоднішній день є результатом зумовленого останніми новинами психологічного чинника.

Про це повідомляє прес-служба НБУ на сторінці в Facebook.

Національний банк нагадує, що на час воєнного стану, запровадженого строком на 30 днів у 10 областях України, банківська система і надалі працюватиме в звичайному режимі.

«Банки на сьогодні є достатньо стійкими, ліквідними та капіталізованими, а запровадження воєнного стану ризиків для стабільності фінансової системи не створює. Відповідно, жодні адміністративні обмеження на валютному чи грошово-кредитному ринку Національним банком не запроваджуються», – заявляють у прес-службі.

Водночас в НБУ зазначають, що в разі виникнення необхідності, банки можуть отримати підтримку ліквідністю від Національного банку за постійно діючими інструментами рефінансування.

«Для забезпечення стабільності на валютному ринку НБУ продовжує уважно стежити за його станом і в разі необхідності виходитиме з інтервенціями для згладжування надмірних курсових коливань. Нацбанк має для цього достатньо ресурсів – обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів», – йдеться у повідомленні.

В Нацбанку наголошують, що продовжують дотримуватись політики гнучкого курсоутворення, за якого курс гривні визначає ринок.

У прес-службі вказують, що фундаментальних ринкових причин для значних курсових коливань немає, а поточні коливання спричинені переважно ситуативними та психологічними чинниками.

«Зокрема, ситуація на готівковому валютному ринку на сьогодні є результатом зумовленого останніми новинами психологічного чинника. Ми очікуємо, що після послаблення його тиску конкуренція серед учасників ринку зумовить зменшення маржі на проведення операцій з обміну валюти, і курс гривні на готівковому ринку знову повернеться до ринкового рівня, визначеного фундаментальними чинниками», – резюмувала прес-служба регулятора.

Нагадаємо, раніше голова Національного банку України Яків Смолій заявляв, що рішення про запровадження воєнного стану не вплине на роботу банківської системи.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *