В Україні закрили реєстр корупціонерів: що сталося

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Opendatabot.

Починаючи з 14 серпня 2018 року Мін’юст кожні 7-10 днів оновлював на своєму порталі списки корупціонерів. Реєстр був відкритим.

Останнє оновлення було зафіксовано 25 червня 2019 року, тобто більше місяця тому назад.

Причина в тому, що зараз Національне агентство з протидії корупції почало працювати над створенням сайту з реєстром корупціонерів, однак цей реєстр не є відкритим та ці данні не можна обробляти автоматично.

“На наш запит у НАЗК повідомили, що процес знаходиться на стадії оголошення тендеру для пошуку технічних підрядників, і реєстр опублікують тоді, коли цей процес завершиться. Точна дата публікації залишається невідомою” – йдеться на сайті.

Повідомляють, що 23,9 тисячі корупціонерів, які були зареєстровані, відтепер зможуть потенційно повернутися на держслужбу. Раніше ж такі люди протягом 3 років не мали права обіймати державну посаду.

«Відповідно до постанови Кабміну, Національне агентство проводило перевірку претендента на державну посаду в реєстрі корупціонерів. Якщо людина потрапила в реєстр, то протягом трьох років її не мали брати на роботу в Держоргани», — пояснює виконавчий директор Центру політико правових досліджень Тарас Бойко.

Нагадаємо, що в Україні розкрили нову корупційну схему на мільйони в оборонці. Київський бронетанковий завод сам у чебе купив запчастини за 9 мільйонів.

Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА раніше, чиновників Мін’юсту затримали на великому хабарі. Вони вимагали хабар у розмірі 200 тисяч гривень за перешкоджання роботи одного з державних підприємств. Підприємство займається реєстрацією речових прав на нерухоме майно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *