Від "Нових Горизонтів" почалась передача детальних даних про Плутон та Харон

Космічна станція New Horizons почала інтенсивну передачу даних про Плутон, які вона зібрала в ході прольоту повз карликову планету в липні цього року. На те, щоб передати декілька десятків гігабайт даних, піде близько року. Станція надішле на Землю спектральні, фотографічні, атмосферні та інші дані зі швидкістю до чотирьох кілобіт в секунду. Дані, які були зібрані станцією, допоможуть ученим зрозуміти природу і еволюцію Плутона і Харона.

На даний час New Horizons знаходиться на відстані більше трьох мільярдів кілометрів від Землі. Інформація поширюється зі швидкістю світла, а до Землі вона доходить за 4,5 години. На даний момент NASA отримало близько п'яти відсотків даних, зібраних апаратом.

На Землі дані з New Horizons приймають три антени NASA (антенні станції), розташовані в Мадриді (Іспанія), Голдстоуні (Каліфорнія, США) і Канберрі (Австралія). Всі разом вони утворюють систему антен Deep Space Network, робота якої координується Центром космічних польотів імені Джорджа Маршалла у місті Хантсвілл (штат Алабама, США).

Читайте также: NASA за Плутоном нашли необычный объект

Незабаром фахівці NASA мають отримати нові знімки, зроблені космічним апаратом.

New Horizons — автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Читайте также: Для космического зонда "Новые Горизонты" намечена новая цель

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону — в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Читайте также: "Нові Горизонти" надіслали нові фото гірских утворень Плутона (ФОТО)

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.

 

 

 

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *